TAK MAŁO WIEDZIAŁEM TAK WIELE JESZCZE NIE WIEM

20. czerwca 2016 BeReadman 1
TAK MAŁO WIEDZIAŁEM TAK WIELE JESZCZE NIE WIEM

Leć.

Nigdy wcześniej nie próbowałem nawet pisać o tym, co jeszcze przed chwilą kończyłem czytać/słuchać. Dla mnie to jak pobudka, jedna z tych najprzyjemniejszych.

Cała samorefleksja — mimo setek tytułów, które są już za mną — to wciąż niezrozumiałe uczucie. „Pełna moc możliwości” Pana Jacka Walkiewicza, najlepiej jeszcze czytana przez Niego w wersji audiobook’owej? Hmm…budująca.

Zabawne, że w książce tak naprawdę nie ma niczego, z czym nie spotkałbym się już wcześniej. Mimo to, sposób, w jaki przedstawiona została m.in. odwaga, determinacja, czy wyjątkowość, daje poczucie, jakbym odkrywał je nowo.

Słuchałem Go idąc, jadąc, leżąc i stojąc. Za każdym razem tak samo i dosadnie docierała do mnie wiadomość „prawdziwie poznaj siebie”. Dlatego tu teraz jestem, dlatego teraz to piszę.

Dziesiątki przepięknych myśli, pełnia refleksji i ocean zrozumienia — tym stała się dla mnie treść. Tak jak nigdy nie piszę o autorze, tak i teraz nie będę, ale od niedawna, chciałbym go zwyczajnie poznać.

Już po obejrzeniu wiedziałem, że chcę ją przeczytać. Już po przeczytaniu wiem, że będę do Niej wracał.

Jeżeli jesteś konsekwentny, masz pewien dystans i nie ukrywasz, bycia zwykłym człowiekiem — bo też popełniasz błędy. To z rozdziału na rozdział dowiadywać się będziesz nowych rzeczy, głównie na swój temat. Nie zawsze będą to dobre wiadomości, ale tak jak prawdziwy przyjaciel mówi prawdę, nawet tą najgorszą, tak i Ty wyciągając wnioski, możesz jedynie zyskać.

przeczytasz = be readman

  • Poznałeś nowy światopogląd.
  • Zrozumiałeś, czym jest prawdziwa tolerancja.
  • Dowiedziałeś się, dlaczego ważny jest strach.
  • Wiesz już, czym są, dlaczego warto i jak spełniać marzenia.
  • Zobaczyłeś, jak mało wiesz.

to może...?

  • Posy2322

    genialny wpis, po prostu… wow
    kawał dobrej roboty 🙂