WARTOŚCI WPŁYWOWYCH IMIGRANTÓW

17. maja 2016 BeReadman 0
WARTOŚCI WPŁYWOWYCH IMIGRANTÓW

Praktyki stosowane niecodziennie.

Jeżeli przeżyłeś chwilę, w której wypracowany respekt dał Ci nad czymś przewagę lub najzwyczajniej coś, dzięki kontaktom przyszło Ci zdecydowanie łatwiej, aniżeli miałoby przyjść komuś innemu, to uważam, że warto byłoby, byś zapoznał się bliżej z postacią Vito Corleone.

giphy (2)

„Ojciec Chrzestny” napisany rękoma Mario Puzo, stał się chimerą podręcznika opisującego wartości wpływowych, Włoskich imigrantów (choć aż tak wartościowe wcale nie są) dzięki, którym stali się Oni nieoficjalnymi dyrygentami znacznej części USA, ale książka jest także kubłem zimnej wody, który wyrywając nas z tajemniczego, mafijnego letargu, rzuca światło na to, jak mało wiemy, będąc małymi.

giphy (3)

Kwestionowane zasady i naciągana moralność.

Większość z nas odczuwa wewnętrzne pragnienie władzy, szacunku i bycia tym „KIMŚ”, ale już znacznie mniej potrafi zaplanować i wyreżyserować swój ambity plan. Może to i dobrze? Może dobre jest też to, że tak kontrowersyjne postacie, jak np. Al Capone naprawdę chodziły po tym świecie? Nie ma pojęcia, ale przynajmniej rodzina Corleone pokaże Ci, czym jest dla nich tradycja, przedstawi Ci swoje wzorce, opowie o własnym systemie. Na przykładach przybliży Ci ich własny, gangsterski slang.

giphy (4)

Pozycja, która nie zadaje pytań.

W tej lekturze nie znajdziesz instrukcji, jak krok po kroku stać się WIELKIM, ale z pewnością niektóre cytaty warto byłoby potraktować jako cenne lekcje.

przeczytasz = be readman

  • Dowiedziałeś się jakiej hierarchii Włoska mafia selekcjonuje wartości.
  • Wiesz w jaki sposób skutecznie negocjować.
  • Poznałeś czym tak naprawdę jest honor.
  • Potrafisz odpowiedzieć dlaczego, komu i jak bardzo możesz zaufać.
  • Umiesz uzasadnić czym jest strach i jak sobie z nim radzić.
  • Zrozumiałeś. jak wysoko jest „szczyt” i dlaczego nie ma końca.
  • Znasz odpowiedz na pytanie, czy rodzina zawsze powinna być na pierwszym miejscu.
to może...?