WSZĘDZIE DOBRZE, ALE GDZIE NAJLEPIEJ?

22. kwietnia 2016 Jak czytać? 0
WSZĘDZIE DOBRZE, ALE GDZIE NAJLEPIEJ?

Aż tak istotny indywidualizm.

 Nie jestem w stanie przypomnieć sobie, by coś innego dawało mi tak wielki, wewnętrzny spokój. Gdy już tam jesteś, to wszystko zastyga, mięśnie wiedzą już, że czas na odpoczynek. Umysł stopniowo stara się wyciszyć. Wzrok wyostrza i uwrażliwia się na barwy, tak by kontrastowały między sobą, jak ogień i woda. Słuch regeneruje się otaczającą go ciszą. Rytm oddechu synchronizuje tętno. Ukojenie.

giphy (6)

Przepiękne cuda, jakimi są i jakie daje nam natura, to dla mnie najlepsze drzwi do rozdzielenia dwóch światów. Rower, Kindle, koc podróżny, smartfon i słuchawki, to wszystko jest kluczem. Nieprzypadkowo piszę to dziś – 22 kwietnia, światowy dzień Ziemi, coś wspaniałego.

giphy (7)

Jeżeli możesz poświęcić godzinę, dwie na odpoczynek, leniuchowanie czy bezowocne przeglądanie social mediów, a równocześnie zależy Ci na tym, by codziennie stawać się kimś więcej, to poświęć chwilę na Google Maps, wyznacz trasę i odkryj swoje miejsce. Śpiew ptaków, przebijające korony promienie i kojąco świeże powietrze to dla książek, audiobook’ów i czytników naturalne środowisko. Jeżeli masz czas rano, to Twoim miejscem może być także ogród czy park. Po takiej sesji  

 

  •  Zachowasz jasność myśli.
  •  Nauczysz się czegoś nowego.
  •  Poczujesz się spełniony.
  •  Pobudzisz endorfiny, które – niezachwianie – będą towarzyszyć Ci do końca dnia.

 

Mimo wszystko nie każdy ma ochotę na tego typu obcowanie z Naturą, a mankament polega na tym, że WSZĘDZIE DOBRZE, ALE GDZIE NAJLEPIEJ? Tak jak wspomniałem na samym początku, odpowiedzią na to pytanie jest indywidualizm, powinieneś sam zdefiniować swoją strefę komfortu.

giphy (1)

Jeżeli masz problem ze znalezieniem czasu, czujesz, że wciąż Cię coś rozprasza, burzy Twoje skupienie, to zalecam, byś zaprojektował swoje akustyczne tło, m.in. poprzez słuchanie koncentracyjnej muzyki, która nie tylko zapewni  Ci relaks, ale także zagłuszy Twojego „wewnętrznego lektora”, który znacznie spowalnia i rozprasza cały proces przyswajania lektury. Do PLAYLISTY zawierającej muzykę filmową, klasyczną i relaksacyjną, idealnie pasować będzie także APLIKACJA Forest, która pomoże Ci oderwać się od smarfona, a także umożliwi zbudowanie pięknego, wirtualnego lasu.

 

to może...?