30 SPOSOBÓW NA TO, BY BYĆ LEPSZYM PARTNEREM

15. czerwca 2016 realReadman 11
30 SPOSOBÓW NA TO, BY BYĆ LEPSZYM PARTNEREM

Przede wszystkim nie wystarczy czytać.

Jeżeli nawet, teoretycznie wiesz już, w jaki sposób i co możesz robić, by codziennie stawać się bardziej wartościowym obiektem westchnień, to czy rzeczywiście starasz się by cała ta, zgłębiona przez Ciebie wiedza, dawała realny wynik? Pytam, bo z perspektywy, obserwując swe działania, wiem co, dlaczego i jak poszło mi nie tak. Dlaczego więc nie robię tego dobrze od razu? Lenistwo? Nie wiem.

1. Mów, że kochasz. Tutaj nie chodzi o upewnianie się.
i love you movie film black and white vintage

Jeżeli kobieta pyta Cię o to 312 razy w ciągu jednego wieczoru, to nie po to, by Cię irytować. Nie upewnia się, czy przypadkiem nie zmieniłeś zdania. Ona po prostu uwielbia, gdy to mówisz i pragnie bezpieczeństwa.

2. Nie pomagaj za wszelką cenę.

Rozumiem, że męski instynkt nie dopuszcza sytuacji bez wyjścia. Musisz się jednak przemóc i zrozumieć, że są sytuacje, w których masz jedynie tulić, słuchać i powtarzać, jak mantrę „Wszystko będzie dobrze”

3. Bądź dobrym słuchaczem.

listening tyrion lannister peter dinklage listen

Czasami nie musisz nic mówić. Zwyczajnie, Twoja kobieta chce dzielić z Tobą swoje myśli, wspomnienia i refleksje. Tak buduje relację. To właśnie dialog i Twoje zainteresowanie jest dla Niej jednym z głównych fundamentów.

4. Pytaj jak jej minął dzień.

Jestem pewien, że będzie jej niezwykle miło, kiedy z ciekawości i troski zapytasz, jak się dziś czuje, gdzie była, co robiła… nie przesłuchuj, wystarczy słuchać (patrz punkt 3).

5. Projektuj z Nią, Waszą wspólną wizje przyszłości.

Opowiada Ci o tym, jak będzie wyglądać Wasza starość, a Ty nie jesteś pewien planów na przyszły piątek? To nie problem, nikt tak naprawdę nie wie, co przyniesie przyszłość. Ona tylko marzy, by usłyszeć, że jest częścią Twojej odległej perspektywy.

6. Mów, że jest dla Ciebie ważna.

Kiedy jesteś w związku i dzielisz z Nią prawie każdą chwilę, to oczywistością, zdaje się kwestia tego, czy Ci zależy. Jednak dla Niej, to czasami wciąż za mało. Wspomniana w punkcie 1, świadomość bezpieczeństwa (nie tylko fizycznego) jest dla Niej czymś, co musisz pielęgnować każdego dnia.

7. Komplementuj, ale delikatnie.

jesse eisenberg compliment youre awesome i think youre incredible adventureland

To świetnie, że starasz się mówić, jak jest piękna. Może nawet niejednokrotnie zdarzyło Ci się pochwalić jej kreację. Jednak uważaj by swoimi — z przeznaczenia — słodkimi słowami, nie wzbudzić w Niej tzw. rzygania tęczą.

8. Przytul ją!

Pewnie niejednokrotnie słyszałeś już o korzyściach z tulenia się. To wszystko prawda, ale ja nie jestem od wrzucania statystyk. Chcę, byś wiedział, że to najzwyczajniej przyjemne i budujące.

9. Odkryj wspólne pasje.

music video rihanna drake work rihanna work

Myślę, że nie ma nic lepszego niż robienie tego, co się kocha z osobą, którą się kocha. Co więcej, prawie każde pozytywne i wspólne działanie, to podtrzymująca cegiełka dla Waszej relacji!

10. Odnajdź Wasze miejsce.

Może słyszałeś kiedyś historię małżeństw, które przez lata, każdego urlopu, rok w rok jeździły w to samo miejsce. Na pewno pamiętasz też, jak będąc małym chłopcem, najlepszą kryjówką była baza? Najlepiej taka z koców! Teraz gdy jesteś już starszy, gdy masz już swoją Panią, to ucieknij wspólnie, w wolny dzień za miasto, nad jezioro, do lasu. Odnajdźcie swój „kawałek” ziemi, o którym nie dowie się nikt.

11. Poznaj jej gust.

Chodzi o to, byś wiedział o Niej więcej. Pomyśl jak wielkie możliwości, otwierają się przed Tobą, kiedy wiesz co np. lubi jeść. To także kolejny, dla Niej sygnał, że interesujesz się Jej codziennością. Wiesz też jaki film sprawi jej przyjemność. Na jaki koncert możecie się wspólnie wybrać. Masz świadomość, dlaczego nie warto kupować Jej ubrania konkretnego koloru.

12. Rób jej niespodzianki.

A kto ich nie lubi? Przecież nie masz Jej straszyć. Przykładowo — kupuj Jej co piątek nową roślinkę, zabieraj do ulubionej restauracji, do parku i na lody, na weekend w SPA. Będzie niezmiernie wdzięczna i szczęśliwa, a przecież chcesz tego dla Niej, prawda?

13. Zabierz ją na spacer.

Natura + Ona + Ty to działanie, którego dodatni wynik, bardzo ciężko negować. Czas na rozmowę, czułość, budowanie empatii i wyciszenie. Wspólne spacery, stają się wspomnieniami do wiecznych albumów.

14. Czytaj jej przed snem.

Nie musi pamiętać ani słowa. Spraw by czuła się zrelaksowana za sprawą Twojego głosu. Jesteś przecież Readmanem. Może następnego wieczoru to Ona poczyta Ci na głos i poczeka, aż zaśniesz? (patrz punkt 23)

15. Dziel się refleksją.

Codziennie jesteś odbiorcą miliona informacji. Niektóre z Nich zdobędą Twoją uwagę. Na dany temat tworzysz własną opinię, masz własne zdanie. Jeżeli nie jest to kwestia, która irytuje, choć wcale Cię nie dotyczy, to nie warto się nad Nią rozwodzić. Jeśli jednak jest to coś, na temat czego chciałbyś poznać opinie innych, to zacznij od Niej. Zapytaj co o tym myśli, rozmawiaj.

16. Gotuj z Nią.

Nie musisz być Masterchefem, kończyć kursów, ani odbywać staży w prestiżowych restauracjach. Jeżeli potrafisz zrobić pyszną jajecznicę, przyprawić i usmażyć kurczaka, upiec pyszne tosty, czy zaparzyć jaśminową herbatę, to masz już wszystko! Teraz, po prostu róbcie to wspólnie.

17. Pomagaj jej.

Często jest niższa, słabsza i delikatniejsza. Dlatego też pomagaj, nawet w najprostszych czynnościach. Umyj za Nią talerze, odkurz mieszkanie, wyjdź z Jej psem i otwieraj słoiki.

18. Gryź ją.

Tak, dobrze przeczytałeś, masz ją ugryźć. Oczywiście nie do krwi. Nie baw się w żarłacza! Chapnij Ją czasami — DELIKATNIE! – w ucho. Podgryź wargę, czy leżąc łyżeczką, przygryzaj Jej ramię.

19. Znajdźcie swój serial.

Będzie to kolejny powód do rozmów i plan na cudowne spędzanie wielu godzin, a także coś, na co będziecie wspólnie czekać.

20. Graj z Nią w gry.

Na konsoli, komputerze, czy nawet smartfonie. Rywalizuj i współpracuj. Pobij jej rekord i daj pobić swój. Bawcie się dobrze!

21. Pozwalaj na wyjścia z koleżankami.

Bez obaw, One nie wychodzą na łowy! Przynajmniej nie te w szczęśliwych związkach. Kobiety potrzebują towarzystwa znacznie bardziej niż mężczyźni. Plotki to tylko czubek góry lodowej. O Tobie z pewnością też będą rozmawiać.

22. Pisz do Niej.

Nie ma różnicy między SMS-ami a wiadomością z messengera. Chodzi o przekaz wyłącznie treści. Bez dźwięku i obrazu. Tak też doświadczamy pewnej tęsknoty i odczuwamy, jak niezbędny jest późniejsze spotkanie, kontakt bezpośredni.

23. Czekaj aż zaśnie.

Nie zawsze możesz być blisko, dlatego też nawet wtedy, kiedy rozmawiasz z Nią przed snem, nie mów „dobranoc” i nie rozłączaj się od razu. Niech raz kiedyś zaśnie z telefonem w ręku. Mów do Niej szeptem, nie zadawaj pytań i czekaj, aż usłyszysz regularny oddech.

24. Obiecuj tylko, gdy masz pewność.

Nikt nie lubi kłamców ani niedotrzymanych obietnic. Jeżeli nie jesteś czegoś pewien, to zwyczajnie nie zapewniaj.

25. Przepraszaj.

sorry im sorry movies sandra bullock apology

Jeżeli popełniłeś błąd, powiedziałeś za dużo, mogłeś zrobić to lepiej, czy też nie byłeś uczciwy. Jedno z magicznych słów, które według mnie, jest w stanie odmienić najwięcej.

26. Zastanów się.

Zanim coś powiesz, napiszesz, wywnioskujesz i przekażesz. Jak już pewnie wiesz, niektóre słowa mogą wyrządzić więcej bólu niż czyny. Tak naprawdę tego nie chcesz, więc pamiętaj o tym.

27. Ustal z Nią słowo, które będzie przerywać każdą kłótnie.

Wspomniałem o słowie, przepraszam. Jest też, dziękuję i proszę. Wy ustalcie swoje własne, niepowtarzalne, które w jednej chwili odmieniać będzie przykry scenariusz. Wiem, że kłótnie powstają z problemów, ale łatwiej rozwiązać je spokojnie, bez udziału niesprzyjających i negatywnych impulsów.

28. Zmieniaj tylko siebie.

Jeżeli wiesz, że mogłaby robić coś lepiej, to tak, powiedz jej delikatnie, co jest nie tak i wytłumacz, w sposób zrozumiały, jaka zmiana byłaby satysfakcjonująca. Pamiętaj, że działa to w dwie strony i Ty również masz wady. Nikt nie jest idealny. Pracuj nad sobą i bądź wzorem. Niech Twoja postawa uczy dobrych nawyków, a nie rozkaz.

29. Pytaj o jej zdanie.

Po raz kolejny pokaż, że jest dla Ciebie ważna. Idąc do fryzjera zapytaj, w jakiej fryzurze podobasz się Jej najbardziej. Poznaj jej obraz sytuacji, gdy musisz podjąć ważną decyzję. Dziel się z Nią wszystkim tym, z czym sam się zmagasz.

30. Bądź.

Jesteś z Nią z jakiegoś powodu. Z czasem nie jest już tak, jak na początku. To naturalna kolej rzeczy. Nie zawsze będzie idealnie, ale najważniejsze, by w chwili słabości nie odpuścić. Pracuj nad Wami bądź gotów pomagać i nawet gdy myślisz, że to wszystko nie ma już większego sensu, zostań, pracuj i bądź. Pamiętaj o Waszym szczęściu, zapominaj o chwilowych przykrościach, bądź.

to może...?

 • anna tajemnicza

  co prawda to prawda… te rzeczy są bardzo istotne 😉

 • Aki

  Gdybym była chłopakiem to pewnie by mi się przydały te wszystkie informacje 😉

  • Mężczyznę można łatwo instruować, zwłaszcza, gdy jest się Kobietą 😉

 • Gdyby jakiś facet, którego znam stosował te sposoby to nie byłabym singielką. =D
  Mam nadzieje, że wiele mężczyzn przeczyta ten artykuł i coś z tym zrobią. =D

  • Co do liczny odbiorców… też mam taką nadzieję! a jeśli mówimy o facetach, to stwórz sobie takiego 😀 Poważnie! Każdy z 30 sposobów jest przyjemnością, ale musisz „go” do tego przekonać.

 • Świetny wpis ! Gdyby każdy facet stosował się chociaż do kilku z nich to byłoby cudownie !

 • 31.Wstawaj w nocy do dziecka!

  • Proszę mi wybaczyć, ale zabrakło tego punktu, gdyż najzwyczajniej nie jestem jeszcze Ojcem 😉

 • Z wieloma punktami się jak najbardziej zgadzam!

 • Jest tu mnóstwo dobrych rad. 🙂 Czy tylko ja mam wrażenie, że słowo przepraszam może odmienić cały świat? xD

  • Oj tak, mogłoby! A słowo proszę, ułatwiłoby budowę odmienionego 😉